وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

موسسه هنرمندان پیشکسوت

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد دی ماه برگزار شد

  • 0
  • 0

تعداد بازدید: 356  |   تاریخ: 21 دی 1395  |   ایجاد شده توسط: محمد رحمانی

مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد دی ماه برگزار شد

روز شنبه 18 دی مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد دی ماه با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سیدعباس عظیمی مدیرعامل، دکتر سعید طلوعی شهردار منطقه 7 تهران ، با همراهی اعضای هیات مدیره و جمعی از هنرمندان پیشکسوت ماه های دیگر در محل باغ زیبای وزارت ارشاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، در ابتدای این مراسم که دکترحسن ریاحی، محسن علی اکبری و حسن مهرجردی از اعضای هیات مدیره نیز حضور داشتند علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی با حضور در جایگاه و ایراد سخنانی کوتاه گفت: از خداوند متعال سپاسگزایم که هنرمندان خوبی را به عرصه هنر کشور ما ارزانی داشته و همچنین بابت افزایش این نعمت خداوند را شاکر هستیم.

 

او ادامه داد: به آقای عظیمی مدیرعامل موسسه پیشنهاد کردم تا این گردهمایی‌ها به برگزاری مراسم اینچنینی محدود نشود و با راه‌اندازی تورهای داخل شهری، ارتباطات اهالی مختلف هنر با یکدیگر بیشتر شود. اهالی تئاتر به دیدن برنامه های موسیقی بروند و برعکس، کارهای بسیار خوبی روی دیوار گالری ها وجود دارد که خوب است، هنرمندان پیشکوست حوزه های مختلف هنر به دیدن آن بروند، البته بد نیست که هنرمندان تنها منتظر اقدامات موسسه نباشند و به شکل خودجوش با هم تعامل و ارتباط برقرار کنند.

مرادخانی افزود: در کل مجموعه فعالیت هایی که در حال انجام است قابل تقدیر است و امید دارم که به زودی شاهد ارتقای بیش از پیش و خدماتی بهتر باشیم.

 سیدعباس عظیمی مدیرعامل این موسسه نیز، با خیر مقدم به هنرمندان و خانواده های آنان و تبریک میلاد امام حسن عسکری (ع) اظهار داشت: حضور هنرمندانی همچون داریوش ارجمند، صفا آقاجانی، اسماعیل خلج، جلیل فرجاد و عزت الله مهرآوران که خود متولد ماه های دیگر هستند و برای تبریک به دوستان دی ماهی خود حاضر شند مغتنم می شمارم و از آنان برای این حضور تشکر می کنم.

او ادامه داد : برگزاری مراسم تجلیل از هنرمندان پیکشوت هرماه به گونه ای است که شاید هنرمندان ساکن در شهرستان موفق به حضور در آن نشوند، به همین دلیل از آنان خواهش کرده ایم که همزمان با این مراسم به همراه همسرشان به یک رستوران مناسب در شهر محل سکونت بروند و میهمان این موسسه باشند و هدیه تولد نیز از طریق سیستم بانکی برای آنان ارسال می گردد.

عظیمی درباره مقوله مالیات بر درآمد مربوط به عملکرد سال 1392 موسسه نیز ابراز داشت: سال 92 مالیاتی حدودا معادل نیمی از بودجه آن سال برای موسسه تعیین شد که با مذاکرات و جلسات متعدد در این زمینه و ارائه گزارش و لوایح مربوط و البته پیگیری و حمایت هنرمندان پیشکسوت و همچنین با نگاه مثبت ،فرهنگی و در چارچوب قوانین و مقررات ، بالاخره اخبارخوبی در این زمینه رخ داده است و انشاا... از این به بعد موسسه هنرمندان پیشکسوت مشمول مقررات ماده 139 قانون مالیات های مستقیم خواهد بود.

در ادامه عظیمی به جلسه اخیر خود با دکتر سیدرضا صالحی امیری وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه جناب صالحی امیری علاقه و نگاه ویژه ای به حوزه هنرمندان پیشکسوت دارند و سخنان ایشان در خصوص تکریم بایسته و شایسته از هنرمندان پیشکسوت باعث تقویت انگیزه های دست اندرکاران هنرمندان موسسه در خدمت رسانی به هنرمندان پیشکسوت شد.

عظیمی در بخش دیگیری از سخنانش به تعامل این موسسه با شهردار منطقه 7 تهران دکتر سعید طلوعی پرداخت.

عظیمی با تقدیر از نگاه پرمهر و فرهنگی آقای طلوعی و همکاران شان در منطقه 7 و همچنین ناحیه 4 در برخورد با مسائل ساختمان جدید موسسه گفت : ان شاالله با همکاری شهرداری و صدور پایان کار برای مالک ساختمان ، مقدمات خرید و نقل و انتقال سند به پایان خواهد رسید و به زودی شاهد افتتاح رسمی خانه هنرمندان پیشکسوت ایران خواهیم بود .

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت همچنین از نحوه طرح مسائل و مشکلات پیشکسوتان در برخی از رسانه ها گلایه هایی را مطرح کرد و گفت : بهترین شیوه برای پیگیری مشکلات پیشکسوتانی که عضو این موسسه هستند ، تماس با موسسه و دست اندرکاران آن است .

وی در ادامه گفت : باعث تعجب است که از سوی این موسسه کمک های مستمر و غیر مستمر مالی و معیشتی ، عیادت در بیمارستان ، ملاقات در منزل احوال پرسی های تلفنی ، برگزاری جشن ها ، انجام سفرهای گروهی و انفرادی ، تجلیل از اعضا ، انجام می شود ولی بعضی مصاحبه ها به گونه ای است که هنرمند این اتفاقات از سوی این نهاد را به یاد نمی آورد !

وی افزود : تا امروز همراهی و حمایت های رسانه ای بسیارخوبی از سوی خبرگزاری ها و رسانه ها داشته ایم اما انتظار میرود تا اصحاب رسانه اگر مشکلی در خصوص هنرمند پیشکسوتی مطرح می شود لطفا پیش از نشر به این موسسه اطلاع دهند و یا حداقل اطلاعات اولیه را از ما درخواست کنند .

عظیمی در بخش دیگر صحبت هایش به سایر فعالیت های موسسه و برنامه های آتی ان ، اشاره و گفت : به زودی نخستین کتاب نفیس هنری مربوط به آثار نگارگری یکی از اعضا، با حمایت این موسسه منتشر خواهد شد، البته پیش از این 2 کتاب دیگر نیز در حوزه هنرهای نمایشی مربوط به استادان خسرو حکیم رابط و ولی اله شیراندامی با حمایت کامل موسسه منتشر شده و این سومین اثر در حوزه نشر و البته اولین عنوان در زمینه هنرهای تجسمی است که مورد حمایت قرار می گیرد.

او در ادامه با اعلام یک خبر خوب اضافه کرد : به امید خدا و در صورت حل شدن مشکل بلیت هواپیما،تا پایان سال یک سفر گروهی در پیش خواهیم داشت که به محض قطعی شدن جزییات سفر اعلام خواهد شد .

وی ادامه داد : سال آینده نیز با وضعیت ساختمان جدید موضوع آموزش و انتقال تجارب استادان به تدریج از جمله فعالیت های مهم این موسسه خواهد بود، همچنین برگزاری نمایشگاه های مختلف در حوزه هنرهای تجسمی نیز در گالری اختصاصی هنرمندان پیشکسوت از جمله اتفاقات و برنامه های خاص موسسه خواهد بود و در حوزه موسیقی نیز با تکمیل استودیوی صدا امکان بهره مندی هنرمندان این حوزه نیز از این بخش جدید موسسه فراهم خواهد شد.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت در پایان با یادآوری گلایه برخی از هنرمندان غیر عضو، نسبت به طولانی بودن زمان پاسخگویی برای عضویت خاطر نشان کرد : عضویت در این موسسه شرایطی دارد و طبق اساسنامه آ داشتن حداقل 60 سال سن و 35 سال سابقه حرفه ای فعالیت هنری، صاحب سبک و شهرت بودن از الزامات است که طبق قانون ، مسولیت بررسی این شرایط به شورای ارزشیابی هنرمندان داده شده و در حال حاضر با اعلام ان شورا، ارائه ی درجه یک هنری برای بررسی شرایط عضویت ضروری خواهد بود و طبیعتا تا طی شدن این مسیر و برگشت پاسخ ممکن است زمان بر باشد .

عظیمی در ادامه همین مطلب گفت: برای حل مشکل و تسریع در روند پاسخ گویی به پیشکسوتان از جناب اقای دکتر صالحی امیری وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی که ریاست شورا را هم عهده دار هستند درخواست تفویض اختیار تبصره ماده 2 اساسنامه را کرده ایم .

در پایان از هنرمندان پیشکسوت حاضر در مراسم به ترتیب روز تولدشان برای اهدای هدیه ، لوح تبریک ، یک قاب عکس دسته جمعی و یادگاری سال گذشته به همراه فیلم سال 94 ، بریدن کیک و گرفتن عکس یادگاری با خانواده و در نهایت پذیرایی دعوت شد.

افلیا پرتو (هنرمند عرصه موسیقی)، اکبرآزاد (شاعر و ترانه‌سرا)، تورج شعبان‌خانی (آهنگ‌ساز)، ابراهیم پشت‌پناه(تجسمی)، سیدحسن ارژنگ‌نژاد (مجسمه‌ساز)، رضا ناجی (بازیگر سینما)، هما جدی‌کار (هنرمند تئاتر عروسکی)، علی اکبرپور (هنرمند عرصه موسیقی)، محمود پاک‌نیت (هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون)، مریم معترف (هنرمند تئاتر )، ضیاء‌الدین خطیر (هنرمند عکاس)، یوسف صدیق (هنرمند تئاتر و سینما)، ایرج یکه‌زارع (هنرمند تجسمی)، حجت‌الاسلام سیدجعفر کشفی (هنرمند خوشنویس)، محمدابراهیم جعفری (هنرمند تجسمی)، محمد اسماعیل فضل فرهادی (هنرمند تجسمی)، داوود فرشباف لواسانی (هنرمند تجسمی)، رضانور بختیار (هنرمند تجسمی)، مهوش صبرکن (هنرمند تئاتر، سینما و تلویزیون) و داوود کیانیان (هنرمند تئاتر) از جمله پیشکسوتان هنری متولد دی ماه کشور بودند که از آنها در این مراسم تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از هنرمند فقید جعفر والی هنرمند متولد دی ماه که به تازگی دار فانی را وداع گفته است، هم یاد شد و اعضای موسسه و تمامی میهمانان برای یک دقیق به احترام ان مرحوم ایستادند و برای شادی روح این هنرمند فقید فاتحه‌ای قرائت کردند.
نظری بروی این خبر وجود ندارد.:: دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر در وب سایت منتشر خواهد شد.
:: پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام و نام خانوادگی:  
پست الکترونیکی: